Wielkimi krokami zbliża się Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę. Akademicko-młodzieżowa grupa Przezroczysta w tym roku zachęca do udziału hasłem: „Listy do K.”
– Do K. czyli do kogo?
– Do K. czyli do Kościołów!
– A dokładniej? Do Katechetów? Księży? Kurii? Konklawe?
– Do K. czyli do KAŻDEGO – mnie, Ciebie, księdza, biskupa, papieża, bo Kościół to MY wszyscy, a nie tylko jego instytucje, czy osoby duchowne.
Listy napisał do nas Duch Święty, za pośrednictwem świętego Jana w pierwszych rozdziałach Apokalipsy. Podczas pielgrzymkowych konferencji pochylimy się nad przekazem Ducha kierowanym do Kościoła. Niezwykła i wciąż aktualna treść listów zawiera słowa otuchy i pokrzepienia, ale także wskazuje Kościołowi jego braki. Upomina go. Stawia przed nim konkretne wymagania oraz nowe zadania. Zastanowimy się nad kondycją, problemami i szansami współczesnego Kościoła. Wsłuchując się w treść wskazań Ducha Świętego, postaramy się wcielić je w życie.

Podejmij trud pielgrzymowania!

Wiem! Przejście kilkudziesięciu kilometrów dziennie może nie być dla Ciebie żadnym wyzwaniem. Jaki trud? Przecież możesz mieć świetną kondycję, być maratończykiem, doświadczonym pielgrzymem, Korzeniowskim w spódnicy. Nie chodzi o trud, tylko o przemianę. Naszą i w konsekwencji jednocześnie Kościoła. Daj sobie szansę. Daj szansę Kościołowi. Koniecznie zaproś znajomych. Poznaj treść listów! Dowiedz się, co mówi Duch do Kościoła wszystkich czasów! Podejmij radość pielgrzymowania!

Pielgrzymka odbędzie się w dniach 21-31 lipca 2019 r. Całościowy koszt pielgrzymki to: 120 zł
01.08 możliwość nocowania w Częstochowie.

Szczegółowe informacje na stronie
https://martyria.pl/piesza-pielgrzymka-akademicka-na-jasna-gore/